Elis Ryberg (1919-1985)
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Träskurna figurer 8st, Gunnarson
Slutpris400 SEK
Utrop1 000 SEK

Bordslampa, Herman Kähler, Danmark
Slutpris1 300 SEK
Utrop400 SEK

Bordslampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Väggtavla, Thomas & Pyssel Hellström, Bleckogården
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Kaffeskedar i silver 12st
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Modellskepp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Lockburk, Italien, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

924
Litografiskt blad, efter Carl Larsson
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

925
Stengods 7 delar
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Figuriner 9st, Italien, bl.a. Murano
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

927
Konstglas 7 delar, Italien, bl.a. Murano
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

928
Konstglas 14 delar, Italien
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

929
Mat- och kaffeservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Lockburk, troligen 1900-talets första del
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Skrin, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Örhängen ett par, 18k och silver, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Kanna, Monica Backström för Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Ulf Sand
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Böcker 2st, 16/1700-tal
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

939
Drinkglas 6st, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Ytterfoder 2st, Gabriel samt Nittsjö
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Servisdelar, "Mine", Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK

Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Trädgårdsurna, modern tillverkning
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

945
Keramik 3 delar
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Matservis, "Clara fina", Ingela Westergaard för Nittsjö
Slutpris2 700 SEK
Utrop2 000 SEK

Mat-, te- och kaffeservisdelar, Zeller
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Majolika 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Parti smycken i 18k
Slutpris10 500 SEK
Utrop9 000 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Bords-/vägglampa, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Vas, Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

955
Teservis, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Kaffeservisdelar, "Amanita", Gefle
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

957
Mat- och kaffeservisdelar, Staffordshire, England
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Jordglob, Doktor Neuses Globus, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Jean Richardson
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK

Skolplansch, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Toyohara Kunichika (1835–1900)
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK