Brosch i 18k
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 500 SEK

Smycken 3 delar, 18k
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 500 SEK

835
Ring i 23k
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 200 SEK

836
Rikard Lindström (1882-1943)
Slutpris600 SEK
Utrop1 500 SEK

Brevkortsalbum med ca.194st brevkort, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

838
Stig Claesson (Slas) (1928-2008)
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK

Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

840
Silversmycken 3 delar, Olhans, Falun
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

841
Serveringskanna, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Glas 3 delar, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

843
Äggkoppar 6st, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Ytterfoder, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Kalenderdosa, C:Norman, daterad 1787
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Kandelaber, oskariansk, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Snäckskålar 2st, Kina, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Golv- samt bordslampa, Luceplan, Italien
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Ljusstakar ett par, Gunnarssons Mekaniska, Gustafs
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Herrarmbandsur, Certina, Revelation
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

853
Herrarmbandsur 2st, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Herrarmbandsur 2st, Atlantic, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

George B. Yarnold, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Ljuskrona, 1900-talets senare del
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

857
Thomas Brolin
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK

858
Servisdelar 10st, "Chateau", Bertil Vallien för Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Plakett, Kina, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

860
Statyett, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Figurin, Karl Grössl för Rörstrand
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Okänd konstnär, daterad 1884
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

863
Karl Axel Pehrson (1921-2005)
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

865
Lerfat, allmoge, daterat 1877
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

866
Frackur, Elgin Watch co., USA
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Glas 2 delar, Ann Nilsson för Orrefors
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

868
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

869
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

870
Ytterfoder 4st, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK

871
Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

872
Bok, "Dinéerna med Gala", Salvador Dali
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

873
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Kikare, Zeiss Ikon, Jena, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 500 SEK

876
Kryddfack, "Veranda", Gefle, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Manschettknappsburkar 2st, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

878
Rödtonat glas 14 delar, bl.a. Reijmyre
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Ställ till saltkar, silver, Augsburg, Tyskland, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Skål på fot, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

881
Bordslampa, 1940-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

882
Glasservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Slutpris400 SEK
Utrop1 500 SEK