Visitkortsställ, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Soffbord, 1900-talets slut
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Pallar 2st, Rowac, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Pall, daterad 1981
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Bänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Parkbänksgavlar 3st, 1900-talets första del
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Hallmöbel med spegel, Fröseke, 1960-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Stolar 4st, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Piedestal, Asien, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Blompiedestal, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke, Danmark
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Bokhylla, "Facett", Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Utrop1 500 SEK

Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Stolar ett par, Lindkvists Kontorsmöbler, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Byrå, Chippendalestil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Fällbord, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1837
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK

Stolar ett par, senbarock, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK

Karmstolar 3st, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Vägghörnskåp, troligen England, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Rullklaffssekretär, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Resegarderob, Everwear, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Hatthylla, funkis, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Karmstolar ett par, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK

Kubbstol, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Fåtöljer ett par, art deco, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK

Hörnskåp, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Byrå, 1900-talets första del
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Th. D. Leeuw
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

Christian Björn Larsen (1931-1993)
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Bordsmonter, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Bajonett, Sverige, m/1896
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Filmkamera, Paillard Bolex H16
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Bricka i 18k
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Dräktdelar för barn, m.m.
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK