Praktuppsats, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, omkring år 1900
12
Slutpris10 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, omkring år 1700
Slutpris6 800 SEK
Värdering10 000 SEK
Ljusplåtar ett par, barock, 1700-tal
Slutpris8 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-talets andra hälft
17
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Lockburk, Marieberg, rokoko, daterad 1766
42
Slutpris8 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal
43
Kaffekanna, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
62
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
64
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Jardiniere, barockstil, 1800-tal
95
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Uppsatsskål, empirestil, 1800-tal
161
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Tobaksburk med lock, daterad 1836
215
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, 1800-tal
244
Vattentunna, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal
292
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Panel, renässans, 1600-tal
Panel, renässans, 1600-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lockburk, 1800-tal
Lockburk, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
715
Bultlås, 16/1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vinägerflaskor 2 par, 1800-tal
735
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Teskrin, England, 1800-tal
737
Teskrin, England, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Handyxa, 17/1800-tal
Handyxa, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK