Praktuppsats, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, omkring år 1900_16528a_8dc593c459d0aeb_lg.jpeg
12
Praktuppsats, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, omkring år 1900
Slutpris10 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, omkring år 1700_17876a_8dc5ed0ce0c0618_lg.jpeg
Ljusstakar ett par, barock, omkring år 1700
Slutpris6 800 SEK
Värdering10 000 SEK
Ljusplåtar ett par, barock, 1700-tal_16928a_8dc593c5287a964_lg.jpeg
Ljusplåtar ett par, barock, 1700-tal
Slutpris8 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-talets andra hälft_16682a_8dc593d416d2a8a_lg.jpeg
17
Spegel, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Lockburk, Marieberg, rokoko, daterad 1766_17878a_8dc5ed0e82c79d5_lg.jpeg
42
Lockburk, Marieberg, rokoko, daterad 1766
Slutpris8 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal_17872a_8dc5ed0ef937d4f_lg.jpeg
43
Kaffekanna, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft_17435a_8dc5aedf2de5e86_lg.jpeg
62
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal_17680a_8dc5e0d13a572f5_lg.jpeg
64
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Jardiniere, barockstil, 1800-tal_17164a_8dc5ac27efd68d3_lg.jpeg
95
Jardiniere, barockstil, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Uppsatsskål, empirestil, 1800-tal_17695a_8dc5e0d3f7a1bcc_lg.jpeg
161
Uppsatsskål, empirestil, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Tobaksburk med lock, daterad 1836_16675a_8dc594d0f1a7fd2_lg.jpeg
215
Tobaksburk med lock, daterad 1836
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, 1800-tal_17576a_8dc5de705947200_lg.jpeg
244
Vattentunna, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal_17679a_8dc5e0d6187838e_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal_17142a_8dc594e301d6867_lg.jpeg
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal_17683a_8dc5e0d677715a6_lg.jpeg
292
Ljusstakar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Panel, renässans, 1600-tal_17828a_8dc5eafa708e365_lg.jpeg
Panel, renässans, 1600-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal_16547a_8dc594ebc2f727c_lg.jpeg
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lockburk, 1800-tal_17723a_8dc5e0dbe2149b4_lg.jpeg
Lockburk, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal_17167a_8dc5ac8e9b0897c_lg.jpeg
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bultlås, 16/1700-tal_17172a_8dc5ac8f7087f9c_lg.jpeg
715
Bultlås, 16/1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vinägerflaskor 2 par, 1800-tal_17688a_8dc5eb001f06624_lg.jpeg
735
Vinägerflaskor 2 par, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Teskrin, England, 1800-tal_17701a_8dc5eb00d11b423_lg.jpeg
737
Teskrin, England, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal_17681a_8dc5eb07507d2f2_lg.jpeg
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal_17423a_8dc5ac994dec43d_lg.jpeg
Krus, troligen Mellanöstern, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Handyxa, 17/1800-tal_16623a_8dc5ace9588d1cd_lg.jpeg
Handyxa, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK