Lodur, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK

Klockor 9 delar
Slutpris1 300 SEK

Herrarmbandsur 2st, SAS
Slutpris800 SEK

Fickur i silver, Victor
Slutpris300 SEK

Herrarmbandsur 2st, Seiko samt Timex
Slutpris400 SEK

Pendelur, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK

1575
Fickur 3st
Slutpris2 200 SEK

1602
Lodur, 1900-talets början
Slutpris400 SEK

1605
Armbandsur 2st, art deco, bl.a. Mowy, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK

1620
Sticka tröja, Burberry, England
Slutpris100 SEK

Pendelur, Junghans, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK

1752
Lodur, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK

Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris300 SEK

1903
Pendelur, rokokostil, Westerstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK

1966
Fickur 3st
Slutpris700 SEK

1974
Klockor 8 delar
Slutpris1 200 SEK

1979
Parti armbandsur
Slutpris800 SEK

2050
Lodur, 1800-tal
Slutpris100 SEK

2089
Armbandsur 7st
Slutpris1 800 SEK

2101
Slutpris100 SEK

2126
Damarmbandsur 8st
Slutpris700 SEK

2210
Fickursställ med fickur
Slutpris100 SEK

2274
Parti fickur, mestadels silver
Slutpris2 200 SEK

2412
Väggpendyl, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK

2449
Parti fickur och delar, bl.a. 17/1800-tal
Slutpris1 900 SEK

2450
Gökur, omkring år 1900
Slutpris700 SEK

2509
Bordsur 3st, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK

2516
Parti klockor och delar
Slutpris600 SEK

2641
Parti klockor
Slutpris400 SEK

2676
Slutpris1 100 SEK

2679
Barometer, England, P.Corti, Exceter, 1800-tal
SlutprisInga bud

2686
Golvur, 1900-talets slut
SlutprisInga bud

2697
Slutpris600 SEK

2783
Pendelur, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK

2784
Slutpris400 SEK