Kvicksilverfolierat glas 7 delar
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
1274
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Strutvaser 5st, omkring år 1900
1279
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Spatserkäpp, 1900-tal
1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Flakonger 12st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Glas 13 delar
1291
Glas 13 delar
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
1297
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Glas 12 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
1300
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Glas 11 delar, omkring år 1900
1302
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Glas 10 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
1304
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
1308
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Flakonger 13st, omkring år 1900
1309
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Lockburkar 13st, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Utrop600 SEK
Champagneglas 10st, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 10 delar, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Dryckeskanna, 1800-tal
Dryckeskanna, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Vattenkaraffer med glas 12st, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Parti blåtonat glas, mestadels Gullaksruf
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Blåtonat glas 13 delar, Gullaskruf
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Tillbringare med 8st glöggmuggar, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Vinglas 10st, remmarmodell
Vinglas 10st, remmarmodell
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Kvicksilverfolierat glas 8 delar
1384
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 7st, omkring år 1900
Vaser 7st, omkring år 1900
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Utrop500 SEK
1409
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Parti blåtonat glas, mestadels Gullaskruf
1411
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 18 delar
Slutpris1 100 SEK
Utrop600 SEK
Kvicksilverfolierat glas 12 delar
1413
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Karaffer med propp 10st, tidigt 1900-tal
1415
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Glas 6 delar, omkring år 1900
Glas 6 delar, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Lockburkar 12st, omkring år 1900
1417
Slutpris2 000 SEK
Utrop600 SEK