Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
955
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
957
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Ljusstakar ett par, Lars Sestervik för Steninge Slott
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Liten flaska, 1800-tal
Liten flaska, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 400 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Glas 13 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Karaffer 4st, 1800-tal
Karaffer 4st, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Skulpturer 2st, Kjell Blomberg för Gullaskruf
SlutprisInga bud
Utrop600 SEK
Glas 8 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Ljusstakar 7st, Gullaskruf, bl.a. Hugo Gehlin
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Skålar med strutvas 3st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Glas 6 delar, "Mitt i prick", Gullaskruf
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
1149
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Dessertglas 12st, "Pisaranrengas", Timo Sarpaneva för IIttala
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
1152
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
1153
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Dessertskålar 8st, 1950/60-tal
1157
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Parti sodatonat glas, bl.a. Simon Gate
1159
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK
Glas 11st, "Aroma", Timo Sarpaneva för Iittala
1168
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 2st, "Volcano", Bertil Vallien för Kosta Boda
1171
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Skålar 12st, Gullaskruf
Skålar 12st, Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Glasservisdelar, Gullaskruf
Glasservisdelar, Gullaskruf
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Utrop600 SEK
Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop600 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop600 SEK
Figurin, Armando Jacobino för Kumela, Finland
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Sodatonat glas 21 delar, mestadels Simon Gate, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Ljusstakar 2st, "Connect", Kjell Engman för Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Blåtonat glas 11 delar
Blåtonat glas 11 delar
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Skålar 17st, Gullaskruf
Skålar 17st, Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris3 000 SEK
Utrop600 SEK