Tillbringare 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
1419
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Glas 16 delar, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Gröntonat glas 16 delar
1424
Gröntonat glas 16 delar
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Bordsuppsats, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Flaskor 6st, 18/1900-tal
1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Glas 7 delar, museikopior
1438
Glas 7 delar, museikopior
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
1443
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Konstglas 5 delar
1461
Konstglas 5 delar
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK
Glas 2 delar, omkring år 1900
Glas 2 delar, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 15st, omkring år 1900
Vaser 15st, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 9 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
1569
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Glas till vattenkaraffer 22st, omkring år 1900
1570
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Uppsatsskålar med strutvas 5st, omkring år 1900
1593
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 22st, tidigt 1900-tal
Vaser 22st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK
Konstglas 5 delar
Konstglas 5 delar
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas, mestadels sodatonat
1610
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Glas 8 delar
Glas 8 delar
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
1644
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Parti glas, mestadels 1800-tal
1645
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 3st, Iittala, bl.a. Tapio Wirkkala
1658
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Parti böcker, rörande glas
1670
Parti böcker, rörande glas
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
1685
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Vaser 3st, Gullaskruf
1769
Vaser 3st, Gullaskruf
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Vaser 10st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Kristall 7 delar
Kristall 7 delar
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Minnesglas 10st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
1862
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK
Skålar 8st samt assietter 8st
1920
Skålar 8st samt assietter 8st
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Vaser 22st, omkring år 1900
1947
Vaser 22st, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop400 SEK
Glas och kristall 10 delar, bl.a. Orrefors och Kosta
1948
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas, m.m.
2019
Parti glas, m.m.
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK