- Glas & kristallRensa filter

Tillbringare 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1419
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Glas 16 delar, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK

1424
Gröntonat glas 16 delar
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Bordsuppsats, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1438
Glas 7 delar, museikopior
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1443
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1461
Konstglas 5 delar
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Glas 2 delar, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK

Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 15st, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK

Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 9 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1569
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1570
Glas till vattenkaraffer 22st, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

1593
Uppsatsskålar med strutvas 5st, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 22st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Konstglas 5 delar
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

1610
Parti glas, mestadels sodatonat
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Glas 8 delar
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

1644
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

1645
Parti glas, mestadels 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1658
Vaser 3st, Iittala, bl.a. Tapio Wirkkala
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1670
Parti böcker, rörande glas
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1685
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK

Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1769
Vaser 3st, Gullaskruf
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Vaser 10st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Kristall 7 delar
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK

Minnesglas 10st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1862
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK

1920
Skålar 8st samt assietter 8st
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1947
Vaser 22st, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop400 SEK

1948
Glas och kristall 10 delar, bl.a. Orrefors och Kosta
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

2019
Parti glas, m.m.
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK