- Porslin & keramikRensa filter

Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1460
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

Ytterfoder 13st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Porslin 11 delar, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

1548
Golvvas, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1572
Tekoppar med fat 6st, The Leonardo Collection
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1579
Pottor 8st, Portmeiron, England
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1580
Matservisdelar, Gustavsberg, "Triumf", tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1597
Tvättservis 3 delar, Harrod's, London
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1604
Keramik 8 delar, Birger Åström
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1616
Keramik 4 delar
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1619
Ho, Höganäs, 1900-talets början
Slutpris2 700 SEK
Utrop400 SEK

1666
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

1840
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1853
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1866
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1875
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1889
Kaffeservis, Scwarzenhammer, Tyskland
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

1950
Figuriner 4st
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

1957
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Ekeby
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1991
Parti porslin, m.m.
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

1992
Kaffe- och teservisdelar, England, bl.a. Caldon, Mason's
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

2002
Parti figuriner, m.m.
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2008
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2030
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK

2031
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Utrop400 SEK

2106
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2135
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

2199
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

2260
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

2263
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

2271
Parti barn- och dockservisdelar, m.m.
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

2275
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2289
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

2308
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2309
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK