Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
1460
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK
Ytterfoder 13st
Ytterfoder 13st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Porslin 11 delar, 2000-tal
Porslin 11 delar, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Golvvas, 19/2000-tal
1548
Golvvas, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Tekoppar med fat 6st, The Leonardo Collection
1572
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Pottor 8st, Portmeiron, England
1579
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Matservisdelar, Gustavsberg, "Triumf", tidigt 1900-tal
1580
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Tvättservis 3 delar, Harrod's, London
1597
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Keramik 8 delar, Birger Åström
1604
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Keramik 4 delar
1616
Keramik 4 delar
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Ho, Höganäs, 1900-talets början
1619
Slutpris2 700 SEK
Utrop400 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
1666
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Assietter 12st, Upsala Ekeby
1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
1840
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
1853
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
1866
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
1875
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Kaffeservis, Scwarzenhammer, Tyskland
1889
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Figuriner 4st
1950
Figuriner 4st
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Ekeby
1957
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti porslin, m.m.
1991
Parti porslin, m.m.
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, England, bl.a. Caldon, Mason's
1992
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti figuriner, m.m.
2002
Parti figuriner, m.m.
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
2008
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
2030
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
2031
Slutpris2 000 SEK
Utrop400 SEK
2106
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
2135
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
2199
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK
2260
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
2263
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Parti barn- och dockservisdelar, m.m.
2271
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
2275
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
2289
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
2308
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
2309
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK