2506 Allmoge 4 delar, 1800-tal

Tråg 2st, bl.a. med monogram. Stol med spår av originalmålning samt originalmålad kista, daterad 1827.
- Konditionsrapport:Slitage, fläckar, sprickor, bl.a. maskstungen.
- Storlek:Trågens längd 83-105
| Utrop | 500 SEK |
| Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
| Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |