Matsalsmöblemang 13 delar, senbarockstil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK

Cassone, Italien, 15/1600-tal
Slutpris2 500 SEK

Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK

Spelbord, sengustavianskt, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK

Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK

Soffa, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK

Skåp, allmoge, daterat 1798
Slutpris700 SEK

Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris2 200 SEK

Soffbord, "Annika", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris1 600 SEK

Möblemang 7 delar, Hans Arnbom, Sundbord, daterat 1917
Slutpris2 800 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1786
Slutpris1 100 SEK

Konsolbord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris500 SEK

Vitrinskåp, 1900-tal
Slutpris4 400 SEK

Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Slutpris4 600 SEK

Soffa, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Slutpris3 200 SEK

Positionsstolar ett par, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris1 300 SEK

Slutpris1 300 SEK

Bord, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris1 100 SEK

Fåtölj, "Kandidaten", IB Kofod Larsen för OPE-Möbler, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK

Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK

Kubb-/pottstol, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK

Stolar ett par, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris400 SEK

Skåp, omkring år 1900
Slutpris100 SEK

Skåp, troligen Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK

Sideboard, Berndt Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Slutpris2 200 SEK

Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK

Stolar 2st, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Slutpris2 300 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK

Matbord, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK

Soffbord, 1900-talets slut
SlutprisInga bud

Skänkskåp, allmoge, daterat 1781
Slutpris1 500 SEK

Väggskåp, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK

Soffbord, funkis, daterat 19/12 1941
Slutpris800 SEK

Byrå, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris2 000 SEK

Fåtölj med fotpall, Norells, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK

Fåtölj med fotpall, "Sture", Kinnarps
Slutpris900 SEK

Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris3 400 SEK

Stolar 10st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK

Soffa, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK

Stolar 4st, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK

Fällbord, 1800-talets början
Slutpris1 400 SEK

Karmstol, omkring år 1800
Slutpris1 000 SEK

Hylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1795
Slutpris800 SEK

Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Slutpris800 SEK