Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK

Bord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Skrivbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop1 500 SEK

Bord, England, George III, 1800-talets början
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Överskåp, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Bordsunderrede, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Karmstol, barock, Spanien, 16/1700-tal
Slutpris200 SEK
Utrop1 000 SEK

Hallmöbel, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

Klockskåp för hörn, allmoge, daterat 1876
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Hallmöbel, Swed-Form, Skillingaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK

Köksskåp, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK

Trädgårdsbänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Fotpall, "Profil", Folke Ohlsson för DUX, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Stolar 5st, Nässjö Stolfabrik, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Tamburmajor, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop1 000 SEK

Spelbord, Queen Anne, England, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 500 SEK

Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Utrop800 SEK

Karmstol, 1910/20-tal
Slutpris4 400 SEK
Utrop800 SEK

Byrå, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

Skänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 4st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris4 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Väggskåp, allmoge, daterat 1855
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK

Karmstolar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Soffbord, "Ovalen", Carl Malmsten
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Karmstol, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Stolar 8st, rokokostil, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Utrop1 500 SEK

Bokhylla, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 3st, Chiavarimodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Soffbord, "Moa", Preben Fabricius för IKEA, 1960-tal
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK

Skänk, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK

Väggvitrinskåp, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtölj, "Angel Chair", Chapel, England
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Spegel med konsolbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtöljer ett par, "Brighton", Bröderna Andersson
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Karmstol, senbarock, 1700-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK

Gustavianska stolar 3st
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK

Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Karmstolar ett par, "A500", Yrjö Kukkapuro, Avarte
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK