Månadsauktion den 27 januari

Månadsauktion den 27 januari
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Bord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Skrivbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop1 500 SEK
Bord, England, George III, 1800-talets början
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Överskåp, 1800-tal
Överskåp, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK
Bordsunderrede, 1900-tal
Bordsunderrede, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Karmstol, barock, Spanien, 16/1700-tal
Slutpris200 SEK
Utrop1 000 SEK
Hallmöbel, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Klockskåp för hörn, allmoge, daterat 1876
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK
Hallmöbel, Swed-Form, Skillingaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK
Köksskåp, omkring år 1900
Köksskåp, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK
Trädgårdsbänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK
Fotpall, "Profil", Folke Ohlsson för DUX, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK
Stolar 5st, Nässjö Stolfabrik, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Tamburmajor, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop1 000 SEK
Spelbord, Queen Anne, England, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 500 SEK
Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Utrop800 SEK
Karmstol, 1910/20-tal
Karmstol, 1910/20-tal
Slutpris4 400 SEK
Utrop800 SEK
Byrå, 1800-talets slut
Byrå, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Skänk, allmoge, 1800-tal
Skänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Stolar 4st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris4 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1855
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK
Karmstolar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Soffbord, "Ovalen", Carl Malmsten
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Karmstol, 1950/60-tal
Karmstol, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK
Stolar 8st, rokokostil, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Utrop1 500 SEK
Bokhylla, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK
Stolar 3st, Chiavarimodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Soffbord, "Moa", Preben Fabricius för IKEA, 1960-tal
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK
Väggvitrinskåp, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Utrop1 000 SEK
Fåtölj, "Angel Chair", Chapel, England
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK
Spegel med konsolbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Brighton", Bröderna Andersson
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Karmstol, senbarock, 1700-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Gustavianska stolar 3st
Gustavianska stolar 3st
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK
Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK
Karmstolar ett par, "A500", Yrjö Kukkapuro, Avarte
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Utrop1 000 SEK