Bordsur, New Haven, USA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Damarmbandsur, Tissot, Seastar Seven, 14k
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK

Fickur i silver, Omega
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Golvursfodral, Dalarna, daterat 1789
Slutpris2 100 SEK
Utrop500 SEK

1152
Herrarmbandsur 3st
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Stoppur, Omega
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Fickur 2st, silver, bl.a. Omega
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Fickur 4st, bl.a. silver
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1294
Fickur 3st samt fickursställ
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Herrarmbandsur 5st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK

Fickur 3st, silver
Slutpris1 900 SEK
Utrop1 000 SEK

Golvur, England, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Väggpendyl, empirestil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

1604
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1606
Parti armbandsur
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

1766
Armbandsur, GANT, Prestige Collection
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1829
Herrarmbandsur, Certina DS
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK

1836
Bordsur 4st, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

1858
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1865
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1869
Pendelur, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1885
Parti armbandsur
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

2029
Väggpendyl med lampetter, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

2137
Klocklod 12st
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2140
Klocklod 10st samt pendlar 5st
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

2210
Stort parti klockarmband
Slutpris1 900 SEK
Utrop500 SEK