Lowest lot number

Visitkortsställ, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Soffbord, 1900-talets slut
Est500 SEK

Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Pallar 2st, Rowac, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Lådfack, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Pall, daterad 1981
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Sideboard, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Parkbänksgavlar 3st, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Hallmöbel med spegel, Fröseke, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stolar 4st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Piedestal, Asien, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Blompiedestal, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke, Danmark
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Bokhylla, "Facett", Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK

Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, Lindkvists Kontorsmöbler, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Byrå, Chippendalestil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Fällbord, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1837
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, senbarock, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Karmstolar 3st, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Vägghörnskåp, troligen England, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Rullklaffssekretär, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Resegarderob, Everwear, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Hatthylla, funkis, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid400 SEK
Est400 SEK

Karmstolar ett par, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Kubbstol, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, art deco, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Hörnskåp, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Th. D. Leeuw
Est500 SEK

Christian Björn Larsen (1931-1993)
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Bordsmonter, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Bajonett, Sverige, m/1896
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Filmkamera, Paillard Bolex H16
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Bricka i 18k
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Dräktdelar för barn, m.m.
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Parti tågdetaljer, Märklin
Final bid400 SEK
Est500 SEK