Stolar 4st, "Talavid", Carl Malmsten för Waggeryds Möbelfabrik, 1957
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Karmstolar ett par, 1950-tal
Karmstolar ett par, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-tal
Vitrinskåp, England, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Salongsbord, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Barstolar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, Zorn-modell, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Golvur, allmogestil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Stol, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, jugendstil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 7 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, senbarock/rokoko, 1700-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, art deco, 1920/30-tal
Fåtölj, art deco, 1920/30-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stolar 3st, allmoge, 1800-tal
Stolar 3st, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Salskåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Fällbord, 1800-tal
Fällbord, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöblemang 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
Kista, allmoge, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stolar 7st
Stolar 7st
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bockbord, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Herrbetjänter 2st, Fratelli Reguitto, Italien
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Piedestal, 1900-tal
Piedestal, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bord, Empire, Danmark, 1800-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stolar 2+1, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 19/2000-tal
Vitrinskåp, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Kommod, tidigt 1900-tal
Kommod, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skärmvägg i 3 sektioner, 19/2000-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Järnsängar 3st, 18/1900-tal
Järnsängar 3st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Pall, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägghylledelar, bl.a. String, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Hallmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK