Lowest lot number

Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Akvareller 2st, Kina
Final bid100 SEK
Est1,500 SEK

Torsten Dahl (1903-1967)
Final bid100 SEK
Est500 SEK

955
Docka, "Midge", Mattel, 1960-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Ringar 8st, silver/sterlingsilver
Final bid2,600 SEK
Est800 SEK

Hornarbeten 4st
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Matservisdelar, "Birka", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

Silver 10 delar
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

Kryddskrin 2st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Stor lergök, Nittsjö
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Elljusstake, "Fantasi 97", Osram
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Smycken 8 delar, 18k
Final bid7,000 SEK
Est6,000 SEK

Skålar 5st, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Matbord med skiva från 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Soffbord, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Salskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Matbord, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Stolar 6st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bokhylla, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Skrivbord, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Slagbord, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Möblemang 5 delar, 1950/60-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Bänkar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 6st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Sänggavel, "Ulrika", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK

Klädskåp 3st, Jakobssons Industrier, Säffle, 1930/40-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Skrivbord, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stolar ett par, Italien, 1900-talet andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Byrå, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Pallar ett par, 1800-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Skänk med spegelöverdel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Kontorsstol, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Konsolbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Karmstolar ett par, 1900-talets början
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK

Bokhylla, 1950-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Bokhylla, 1950-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Möblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 4st, "Borga", Nordiska Kompaniet, 1947
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 6st, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Möblemang 3 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Klädskåp, 1920-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK