Månadsauktion den 2 februari 2026
Katalog publiceras online torsdag den 29 januari, klockan 18:00.
Lowest lot number
- LightingClear filters

6
Taklampa, "PH Snowball", Poul Henningsen för Louis Poulsen
Starting bid100 SEK
Est8,000 SEK

Bordslampa, art deco, 1930-tal
Starting bid100 SEK
Est3,000 SEK

Månskensampel, 1800-talets slut
Starting bid100 SEK
Est1,500 SEK

Ljuskrona, Skultuna, no.205
Starting bid100 SEK
Est2,000 SEK

48
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Starting bid100 SEK
Est2,000 SEK

54
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal
Starting bid100 SEK
Est1,500 SEK

90
Bordslampa, Loescher, Tyskland, omkring år 1900
Starting bid100 SEK
Est6,000 SEK