Golvlampa, 1900-talets första hälft
1437
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
1459
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Lyktor ett par, 1900-tal
Lyktor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
1536
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Elljusstakar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets början
Taklampa, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1568
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
1571
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Miniatyrkronor ett par, Skultuna
1582
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Taklampa, 1900-tal
1585
Taklampa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 3 delar
1602
Bordslampor 3 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
1626
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, 1900-tal
Bordslampa, 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, Frankrike, 1900-talets slut
1654
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
1659
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Amplar 2st
Amplar 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1706
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1707
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, 2000-tal
Golvlampa, 2000-tal
Est400 SEK
Final bid4,000 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
1884
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Golv- samt vägglampa, RAF, 1900-talets slut
1911
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Belysning 3 delar, 1900-talets slut
1915
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1990
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2262
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Taklampor ett par, 2000-tal
2264
Taklampor ett par, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2281
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
2284
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
2321
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Belysning 6 delar
2356
Belysning 6 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK