Lowest lot number
- LightingClear filters

1437
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Taklampa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

1459
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Lyktor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Kandelaber, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK

Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Taklampa, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK

1536
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Elljusstakar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Taklampa, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1568
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1571
Takfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est600 SEK

1582
Miniatyrkronor ett par, Skultuna
Final bid400 SEK
Est600 SEK

1585
Taklampa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1602
Bordslampor 3 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1626
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Bordslampa, 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est400 SEK

1654
Golvlampa, Frankrike, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1659
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Final bid600 SEK
Est500 SEK

Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Final bid800 SEK
Est600 SEK

Amplar 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Final bid600 SEK
Est400 SEK

1706
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1707
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Ljuskrona, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Golvlampa, 2000-tal
Est400 SEK

Final bid4,000 SEK
Est500 SEK

Belysning 4 delar, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Final bid800 SEK
Est400 SEK

Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1884
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1911
Golv- samt vägglampa, RAF, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1915
Belysning 3 delar, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1990
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2262
Final bid600 SEK
Est400 SEK

2264
Taklampor ett par, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2281
Takfotogenlampa, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

2284
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

2321
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2356
Belysning 6 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK