Lockdosa, 1800-tal
Lockdosa, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Saltkar 2st, 1800-talets första hälft
46
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Ikon, Ryssland, daterad 1882
161
Ikon, Ryssland, daterad 1882
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XIV stil, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
208
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Flaska, 17/1800-tal
244
Flaska, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Speldosa, omkring år 1900
Speldosa, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
643
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Kandelaber, empire, 1800-talets första hälft
649
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Vaser ett par, omkring år 1900
691
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, A.G.Dufva, Stockholm, daterade 1889
705
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Fickursställ, 1800-tal
706
Fickursställ, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Anteckningsbok, 1800-tal
Anteckningsbok, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordstermometer, 1800-talets andra hälft
810
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Gästabudskniv, 1800-tal
Gästabudskniv, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Strykjärn 7st, 1800-tal
Strykjärn 7st, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Nyckel, 1700-tal
1549
Nyckel, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Lergods 3 delar, troligen antiken
1682
Final bid400 SEK
Est400 SEK