Lowest lot number
- Antiques & Classical ArtClear filters

Lockdosa, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK

46
Saltkar 2st, 1800-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK

161
Ikon, Ryssland, daterad 1882
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XIV stil, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK

208
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK

244
Flaska, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XVI, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

Speldosa, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

643
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK

649
Kandelaber, empire, 1800-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

691
Vaser ett par, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK

705
Kandelabrar ett par, A.G.Dufva, Stockholm, daterade 1889
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

706
Fickursställ, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Anteckningsbok, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

810
Bordstermometer, 1800-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Gästabudskniv, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Strykjärn 7st, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK

Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK

1549
Nyckel, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1682
Lergods 3 delar, troligen antiken
Final bid400 SEK
Est400 SEK