Vas, firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1929
1
Final bid17,500 SEK
Est2,000 SEK
Stor kaffekanna, 1800-tal
160
Stor kaffekanna, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Tenn 2 delar, firma Svenskt Tenn, 1932/1936
545
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
Kandelabrar ett par, C.G.Hallberg, Stockholm, 1930/40-tal
696
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Stor tratt i koppar, 1800-tal
742
Stor tratt i koppar, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Vas i tenn, Stockholm, 1935
745
Vas i tenn, Stockholm, 1935
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skrivbordsställ 5 delar, Gusum, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Vinkylare, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1949
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Mässing 14 delar
Mässing 14 delar
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Stora trattar 2st, 1800-tal
Stora trattar 2st, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Tumlare 2st, 1800-tal
Tumlare 2st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Mortlar med stöt 9st, bl.a. Skultuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Mässing 8 delar, 1800-tal
1587
Mässing 8 delar, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Mortlar 11st, 18/1900-tal
1588
Mortlar 11st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Koppar 9 delar
1589
Koppar 9 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Formar och kåsor 15 delar, mestadels Skultuna
1590
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Mässing 12 delar, 18/1900-tal
1591
Mässing 12 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Midjekrukor 6st, Skultuna, 18/1900-tal
1592
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Trattar i mässing 19st, mestadels 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
Kandelabrar 2 par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti koppar- och mässingsföremål, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Koppar 11 delar, mestadels 1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Trattar 13st, 1800-tal
Trattar 13st, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti formar, 1900-tal
1742
Parti formar, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Formar 14st, 18/1900-tal
Formar 14st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Parti mässingsföremål, bl.a. Skultuna
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Koppar 5 delar
1852
Koppar 5 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
2012
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
2316
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Parti kopparföremål, mestadels 18/1900-tal
2373
Final bid500 SEK
Est500 SEK