Lowest lot number

Elis Ryberg (1919-1985)
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Träskurna figurer 8st, Gunnarson
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Bordslampa, Herman Kähler, Danmark
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK

Bordslampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Väggtavla, Thomas & Pyssel Hellström, Bleckogården
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Kaffeskedar i silver 12st
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Modellskepp, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Lockburk, Italien, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Final bid300 SEK
Est500 SEK

924
Litografiskt blad, efter Carl Larsson
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

925
Stengods 7 delar
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Figuriner 9st, Italien, bl.a. Murano
Final bid600 SEK
Est800 SEK

927
Konstglas 7 delar, Italien, bl.a. Murano
Final bid400 SEK
Est800 SEK

928
Konstglas 14 delar, Italien
Final bid300 SEK
Est800 SEK

929
Mat- och kaffeservisdelar, "Classic Rose", Rosenthal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Final bid400 SEK
Est500 SEK

Lockburk, troligen 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Skrin, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Örhängen ett par, 18k och silver, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Kanna, Monica Backström för Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Final bid100 SEK
Est500 SEK

Ulf Sand
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Böcker 2st, 16/1700-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

939
Drinkglas 6st, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Ytterfoder 2st, Gabriel samt Nittsjö
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Servisdelar, "Mine", Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Trädgårdsurna, modern tillverkning
Final bid300 SEK
Est500 SEK

945
Keramik 3 delar
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Matservis, "Clara fina", Ingela Westergaard för Nittsjö
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK

Mat-, te- och kaffeservisdelar, Zeller
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Majolika 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Parti smycken i 18k
Final bid10,500 SEK
Est9,000 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
Est500 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
Est500 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Bords-/vägglampa, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Vas, Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK

955
Teservis, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Kaffeservisdelar, "Amanita", Gefle
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

957
Mat- och kaffeservisdelar, Staffordshire, England
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Jordglob, Doktor Neuses Globus, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Jean Richardson
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Skolplansch, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Final bid300 SEK
Est500 SEK

Final bid400 SEK
Est500 SEK

Toyohara Kunichika (1835–1900)
Final bid200 SEK
Est800 SEK