430 Toilettemöbel, empire, 1800-talets början

Fanerat i mahogny och rot. Dekorerar av bl.a. mässing. Uppsats med två lådor. Lös spegel. Sarg med en låda. Raka, avsmalnande ben.
- Condition:Fanerskador, fanerkompletteringar, sprickor, blekt, fläckar, delvis senare fotavslut.
- Dimensions:Höjd 122, bredd 76, djup 37
| Estimate | 1,000 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |