503 Bägare i silver, omkring 1700-talets mitt

Bägare i silver, omkring 1700-talets mitt
  • Bägare i silver, omkring 1700-talets mitt

Nils Trybom, Linköping (mästare 1747-1765). Med stämplad bård. Invändigt förgylld.

  • Condition:Senare gravyr. Småbulor.
  • Dimensions:Höjd 11, diameter 9,5
  • Weight:101

Estimate1,200 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK