Lowest lot number
- Glassware and CrystalsClear filters

Kvicksilverfolierat glas 7 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK

Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

Final bid900 SEK
Est600 SEK

1274
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1279
Strutvaser 5st, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Flakonger 12st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

1291
Glas 13 delar
Final bid400 SEK
Est600 SEK

1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1297
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Glas 12 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est600 SEK

1300
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1302
Glas 11 delar, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est600 SEK

1304
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

1308
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

1309
Flakonger 13st, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Tillbringare, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Final bid400 SEK
Est600 SEK

Lockburkar 13st, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est600 SEK

Champagneglas 10st, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Kvicksilverfolierat glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Dryckeskanna, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Vattenkaraffer med glas 12st, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

Parti blåtonat glas, mestadels Gullaksruf
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Blåtonat glas 13 delar, Gullaskruf
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Vattenkaraffer med glas 6st, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Tillbringare med 8st glöggmuggar, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Vinglas 10st, remmarmodell
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1384
Kvicksilverfolierat glas 8 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Vaser 7st, omkring år 1900
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

Final bid1,400 SEK
Est500 SEK

1409
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

1411
Parti blåtonat glas, mestadels Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Kvicksilverfolierat glas 18 delar
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK

1413
Kvicksilverfolierat glas 12 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1415
Karaffer med propp 10st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Glas 6 delar, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

1417
Lockburkar 12st, omkring år 1900
Final bid2,000 SEK
Est600 SEK