Kvicksilverfolierat glas 7 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
1274
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Strutvaser 5st, omkring år 1900
1279
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Spatserkäpp, 1900-tal
1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Flakonger 12st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Glas 13 delar
1291
Glas 13 delar
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
1297
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Glas 12 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est600 SEK
1300
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Glas 11 delar, omkring år 1900
1302
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
1304
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
1308
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Flakonger 13st, omkring år 1900
1309
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Lockburkar 13st, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est600 SEK
Champagneglas 10st, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dryckeskanna, 1800-tal
Dryckeskanna, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Vattenkaraffer med glas 12st, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Parti blåtonat glas, mestadels Gullaksruf
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Blåtonat glas 13 delar, Gullaskruf
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Tillbringare med 8st glöggmuggar, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vinglas 10st, remmarmodell
Vinglas 10st, remmarmodell
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kvicksilverfolierat glas 8 delar
1384
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vaser 7st, omkring år 1900
Vaser 7st, omkring år 1900
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
1409
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Parti blåtonat glas, mestadels Gullaskruf
1411
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 18 delar
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
Kvicksilverfolierat glas 12 delar
1413
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Karaffer med propp 10st, tidigt 1900-tal
1415
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Glas 6 delar, omkring år 1900
Glas 6 delar, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Lockburkar 12st, omkring år 1900
1417
Final bid2,000 SEK
Est600 SEK