Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
955
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
957
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Ljusstakar ett par, Lars Sestervik för Steninge Slott
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Liten flaska, 1800-tal
Liten flaska, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Glas 13 delar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karaffer 4st, 1800-tal
Karaffer 4st, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 2st, Kjell Blomberg för Gullaskruf
Est600 SEK
Glas 8 delar, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Ljusstakar 7st, Gullaskruf, bl.a. Hugo Gehlin
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Skålar med strutvas 3st, tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Glas 6 delar, "Mitt i prick", Gullaskruf
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1149
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Dessertglas 12st, "Pisaranrengas", Timo Sarpaneva för IIttala
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
1152
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
1153
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Dessertskålar 8st, 1950/60-tal
1157
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti sodatonat glas, bl.a. Simon Gate
1159
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Glas 11st, "Aroma", Timo Sarpaneva för Iittala
1168
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vaser 2st, "Volcano", Bertil Vallien för Kosta Boda
1171
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skålar 12st, Gullaskruf
Skålar 12st, Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, Gullaskruf
Glasservisdelar, Gullaskruf
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid2,800 SEK
Est600 SEK
Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est600 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est600 SEK
Figurin, Armando Jacobino för Kumela, Finland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Sodatonat glas 21 delar, mestadels Simon Gate, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 2st, "Connect", Kjell Engman för Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Blåtonat glas 11 delar
Blåtonat glas 11 delar
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skålar 17st, Gullaskruf
Skålar 17st, Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid3,000 SEK
Est600 SEK