Lowest lot number
- Glassware and CrystalsClear filters

Tillbringare 6st, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1419
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Glas 16 delar, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

1424
Gröntonat glas 16 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bordsuppsats, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1438
Glas 7 delar, museikopior
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1443
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1461
Konstglas 5 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Glas 2 delar, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK

Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Vaser 15st, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Vaser 9 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1569
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1570
Glas till vattenkaraffer 22st, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1593
Uppsatsskålar med strutvas 5st, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Vaser 22st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Konstglas 5 delar
Final bid800 SEK
Est400 SEK

1610
Parti glas, mestadels sodatonat
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Glas 8 delar
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1644
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1645
Parti glas, mestadels 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1658
Vaser 3st, Iittala, bl.a. Tapio Wirkkala
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1670
Parti böcker, rörande glas
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1685
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK

Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1769
Vaser 3st, Gullaskruf
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Vaser 10st, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Kristall 7 delar
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK

Minnesglas 10st, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1862
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK

1920
Skålar 8st samt assietter 8st
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1947
Vaser 22st, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK

1948
Glas och kristall 10 delar, bl.a. Orrefors och Kosta
Final bid300 SEK
Est400 SEK

2019
Parti glas, m.m.
Final bid400 SEK
Est400 SEK