Lowest lot number
- SilverClear filters

Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Soppslev i silver, 1819
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Bägare 2st, silver, bl.a. Ernst Svedberg
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK

Gräddkanna i silver, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Silver 5 delar
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK

Silver 9 delar
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK

Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

1273
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK

Skål på fot, silver, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK

Moccaskedar 6+1, silver
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK

Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK

Kopp med hänkel, silver, A.G.Dufva, Stockholm, 1905
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Spatserkäpp med silverhandtag, MGAB
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1560
Silver 7 delar
Final bid5,600 SEK
Est4,000 SEK

1565
Final bid5,400 SEK
Est3,500 SEK

1605
Parti svenska silvermynt, några före 1942
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK

1623
Parti silvermynt
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

1647
Moccaskedar 11st, silver, Mema
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK

1665
Kaffe-/teskedar 9st, silver, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

1680
Mynt 3 delar
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK

Final bid5,200 SEK
Est3,500 SEK

1818
Spatserkäppar 2st, med detaljer av silver
Final bid600 SEK
Est600 SEK

1838
Final bid2,500 SEK
Est1,800 SEK

2180
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK

2280
Silver 5 delar
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK