Lowest lot number
- Porcelain & CeramicsClear filters

Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1460
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

Ytterfoder 13st
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Porslin 11 delar, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1548
Golvvas, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1572
Tekoppar med fat 6st, The Leonardo Collection
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1579
Pottor 8st, Portmeiron, England
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1580
Matservisdelar, Gustavsberg, "Triumf", tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1597
Tvättservis 3 delar, Harrod's, London
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1604
Keramik 8 delar, Birger Åström
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1616
Keramik 4 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1619
Ho, Höganäs, 1900-talets början
Final bid2,700 SEK
Est400 SEK

1666
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1840
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1853
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1866
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1875
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1889
Kaffeservis, Scwarzenhammer, Tyskland
Final bid800 SEK
Est400 SEK

1950
Figuriner 4st
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1957
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Ekeby
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1991
Parti porslin, m.m.
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1992
Kaffe- och teservisdelar, England, bl.a. Caldon, Mason's
Final bid600 SEK
Est400 SEK

2002
Parti figuriner, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2008
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2030
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK

2031
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK

2106
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2135
Final bid100 SEK
Est400 SEK

2199
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

2260
Final bid600 SEK
Est500 SEK

2263
Final bid600 SEK
Est500 SEK

2271
Parti barn- och dockservisdelar, m.m.
Final bid300 SEK
Est400 SEK

2275
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2289
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

2308
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2309
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK