Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
1460
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Ytterfoder 13st
Ytterfoder 13st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Porslin 11 delar, 2000-tal
Porslin 11 delar, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvvas, 19/2000-tal
1548
Golvvas, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tekoppar med fat 6st, The Leonardo Collection
1572
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pottor 8st, Portmeiron, England
1579
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Matservisdelar, Gustavsberg, "Triumf", tidigt 1900-tal
1580
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Tvättservis 3 delar, Harrod's, London
1597
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Keramik 8 delar, Birger Åström
1604
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Keramik 4 delar
1616
Keramik 4 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ho, Höganäs, 1900-talets början
1619
Final bid2,700 SEK
Est400 SEK
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
1666
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Assietter 12st, Upsala Ekeby
1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
1840
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
1853
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1866
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1875
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kaffeservis, Scwarzenhammer, Tyskland
1889
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Figuriner 4st
1950
Figuriner 4st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vas, "Paprika", Anna Lisa Thomsson för Ekeby
1957
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti porslin, m.m.
1991
Parti porslin, m.m.
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, England, bl.a. Caldon, Mason's
1992
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti figuriner, m.m.
2002
Parti figuriner, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
2008
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
2030
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
2031
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK
2106
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2135
Final bid100 SEK
Est400 SEK
2199
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
2260
Final bid600 SEK
Est500 SEK
2263
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti barn- och dockservisdelar, m.m.
2271
Final bid300 SEK
Est400 SEK
2275
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
2289
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
2308
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
2309
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK