Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters

Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

Skåp, Kina, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Barskåp, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Cafémöbel 3 delar, 19/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK

Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK

Bänk, modell 153B, Alvar Aalto för Aartek, 2009
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK

Fåtölj, "Duxello", DUX, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Schackbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK

Underrede till biblioteksbord, barockstil, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, Ove Feuk för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Kommod, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Stolar 4st, Bauhaus-modell, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Sortimentskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Satsbord 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Soffa, Hämeen Kalustaja Ky, Lahti, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Blombord, funkis, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Biblioteksbord, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, "Karlstad", IKEA, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Månbord, 1800-talets slut
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

799
Paraplyställ, Bruka Design, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Spegel, 17/1800-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK

Spegel, empire, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Sängbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Bänk, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Stolar ett par samt bord, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Spegel, rokokostil, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Bord, Asien, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Spegel, rokokostil, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK

Bord ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid2,700 SEK
Est600 SEK

Fristörstol, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK