Fåtölj, "Timeout", Jahn Aamodt för Conform
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1854
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, barockstil, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3+1, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1990-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, "Vindö", Svante Skogh, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Skrivbord, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Karmstol, Höng Stolefabrik, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Bänk, "Club 60", Alf Svensson och Ingvar Sandström för Fröseke, 1960-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
Taburett, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Sybord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 20st, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid6,400 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Skrin på benställning, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Taburetter ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Puderstol, rokokostil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Bokhyllor ett par, Art Deco, 1930-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "GOGO/HEJ/SVEJS", Charlotte Rude & Hjördis Olsson Une för IKEA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Kontorsstol, Pegasus, England, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1960-tal
Sideboard, 1960-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Vägghylla, String, 2000-tal
Vägghylla, String, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Snedklaffssekretär, 1700-tal
Snedklaffssekretär, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Toilettemöbel, empire, 1800-talets början
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK