Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters

Fåtölj, "Timeout", Jahn Aamodt för Conform
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1854
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK

Skåp, barockstil, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3+1, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1990-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK

Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK

Stolar 4st, "Vindö", Svante Skogh, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK

Skrivbord, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK

Karmstol, Höng Stolefabrik, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK

Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Bänk, "Club 60", Alf Svensson och Ingvar Sandström för Fröseke, 1960-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK

Taburett, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK

Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK

Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Sybord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Skåp, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 20st, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid6,400 SEK
Est3,000 SEK

Vitrinskåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

Skänk, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK

Skrin på benställning, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Taburetter ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Puderstol, rokokostil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Bokhyllor ett par, Art Deco, 1930-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK

Fåtölj, "GOGO/HEJ/SVEJS", Charlotte Rude & Hjördis Olsson Une för IKEA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Kontorsstol, Pegasus, England, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Sideboard, 1960-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK

Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Vägghylla, String, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Snedklaffssekretär, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK

Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

Stolar 4st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Toilettemöbel, empire, 1800-talets början
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK