Stolar 2st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Poul Volther för Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Stolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sjömanskista, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Piedestaler 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
1272
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1900-tal
Spegel, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Omtänksam", IKEA, 2000-tal
1545
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Marianne Welander
1617
Marianne Welander
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägghyllor 2st, 1900-talets andra hälft
1668
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
1674
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1675
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tamburmajor, 1900-talets slut
1676
Tamburmajor, 1900-talets slut
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Möbler 2 delar, 1940-talm
Möbler 2 delar, 1940-talm
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Utemöblemang 5 delar, 2000-tal
1784
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Satsbord 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Stolar 4st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Spegel, Belgien, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pottskåp, 1800-talets slut
1830
Pottskåp, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spelbord, 1800-talets andra hälft
1837
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Säng, allmoge, 1800-tal
1848
Säng, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
1851
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Fotpall, 1900-talets andra hälft
1876
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pall, 1900-talets första hälft
1877
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets slut
1878
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bordsspegel, 1800-talet andra hälft
1879
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vikskärm, jugend, 1900-talets början
1882
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Solstolar ett par, omkring 1900-talets mitt
1890
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1960-tal
1980
Spegel, 1960-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Tamburmajorer 2st
1985
Tamburmajorer 2st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
1996
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Hyvelbänk med skruvstycke, Sjöbergs
2006
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
2011
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
2029
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK