Lowest lot number
- Furniture & MirrorsClear filters

Stolar 2st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Spegel med konsolbord, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Karmstol, Poul Volther för Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Stolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Sjömanskista, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Piedestaler 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est600 SEK

Final bid600 SEK
Est600 SEK

1272
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Väggskåp, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK

Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Fåtölj, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Spegel, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1545
Fåtölj med fotpall, "Omtänksam", IKEA, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1617
Marianne Welander
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1668
Vägghyllor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1674
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1675
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1676
Tamburmajor, 1900-talets slut
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK

Möbler 2 delar, 1940-talm
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1784
Utemöblemang 5 delar, 2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Final bid200 SEK
Est500 SEK

Satsbord 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK

Stolar 4st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Spegel, Belgien, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1830
Pottskåp, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1837
Spelbord, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1848
Säng, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1851
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1876
Fotpall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1877
Pall, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1878
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1879
Bordsspegel, 1800-talet andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1882
Vikskärm, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1890
Solstolar ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1980
Spegel, 1960-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1985
Tamburmajorer 2st
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1996
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2006
Hyvelbänk med skruvstycke, Sjöbergs
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK

2011
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2029
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK