25 David Klöcker Ehrenstrahl, kopia efter

Olja på duk, porträtt av Karl XI. I bronserad och förgylld ram, krönt med krona.
- Condition:Ytslitage. Krackelering, mindre färgbortfall. Duken nedtill skarvad och med bristningar. Ram med mindre dekorskador.
- Dimensions:78x65
| Estimate | 2,500 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |