503 Bägare i silver, omkring 1700-talets mitt

Nils Trybom, Linköping (mästare 1747-1765). Med stämplad bård. Invändigt förgylld.
- Condition:Senare gravyr. Småbulor.
- Dimensions:Höjd 11, diameter 9,5
- Weight:101
| Estimate | 1,200 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |