Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

Bord, allmoge, barock, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Skrivbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK

Bord, England, George III, 1800-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Överskåp, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Bordsunderrede, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Karmstol, barock, Spanien, 16/1700-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK

Hallmöbel, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Klockskåp för hörn, allmoge, daterat 1876
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Hallmöbel, Swed-Form, Skillingaryd, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK

Köksskåp, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK

Trädgårdsbänk, 1900-talets andra hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Fotpall, "Profil", Folke Ohlsson för DUX, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Stolar 5st, Nässjö Stolfabrik, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Tamburmajor, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

Spelbord, Queen Anne, England, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK

Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid3,600 SEK
Est800 SEK

Karmstol, 1910/20-tal
Final bid4,400 SEK
Est800 SEK

Byrå, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 4st, omkring 1900-talets mitt
Final bid4,200 SEK
Est1,000 SEK

Väggskåp, allmoge, daterat 1855
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Karmstolar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Soffbord, "Ovalen", Carl Malmsten
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Karmstol, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Stolar 8st, rokokostil, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est1,500 SEK

Bokhylla, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3st, Chiavarimodell, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Soffbord, "Moa", Preben Fabricius för IKEA, 1960-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Skänk, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, sengustaviansk stil, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK

Väggvitrinskåp, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, "Angel Chair", Chapel, England
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Spegel med konsolbord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Fåtöljer ett par, "Brighton", Bröderna Andersson
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Karmstol, senbarock, 1700-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

Gustavianska stolar 3st
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK

Bokhylla, "Leksvik", IKEA
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Karmstolar ett par, "A500", Yrjö Kukkapuro, Avarte
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK

Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK

Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK

Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK

Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK