Skrin, barock, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Pallar 3st, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Liten byrå, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Stolar 8st, empirestil, 1800-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Puderstol, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Skåp, jugend, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Lådfack, omkring år 1900
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

Skrivbord, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Skrivmöbel med jalusi, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Hurts, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, Roths Snickeri
Final bid700 SEK
Est400 SEK

Stolar 4st, Stocka, Stockaryd
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Bord, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Gungstol, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Sminkmöbel, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Puderstol, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Karmstol, senbarock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Kubbstol, allmoge, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3st, Nordiska Kompaniet, 1943
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Herrbetjänter 2st, Fratelli Reguitto, Italien
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Bord, England, George III, 1800-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Sminkmöbel, 1940/50-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Stolar ett par, allmoge rokoko, 1800-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Nattduksbord ett par, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Parbord, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Nattduksbord ett par, England, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Väggskåp, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Soffbord, Albert Larsson, Alberts Tibro, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bänk, renässansstil, 18/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK

Fåtöljer ett par med fotpall, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Hörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Skrivskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Trädgårdssoffa och bord, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Karmstolar ett par samt bord, 1900-taletsa ndra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Sekretär, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Fåtöljer ett par, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Slagbord, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Karmstol, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK

Stol, rokoko, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK