Månadsauktion den 27 januari

Månadsauktion den 27 januari
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Pallar 3st, 1900-talets slut
Pallar 3st, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Liten byrå, 1800-tal
Liten byrå, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Stolar 8st, empirestil, 1800-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Puderstol, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Lådfack, omkring år 1900
Lådfack, omkring år 1900
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal
Skrivbord, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skrivmöbel med jalusi, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Hurts, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, Roths Snickeri
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Stolar 4st, Stocka, Stockaryd
Stolar 4st, Stocka, Stockaryd
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bord, 17/1800-tal
Bord, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gungstol, 1800-tal
Gungstol, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Sminkmöbel, nyrokoko, 1800-talets slut
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Puderstol, omkring år 1900
Puderstol, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kubbstol, allmoge, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, Nordiska Kompaniet, 1943
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Herrbetjänter 2st, Fratelli Reguitto, Italien
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1950-tal
Byrå, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bord, England, George III, 1800-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Sminkmöbel, 1940/50-tal
Sminkmöbel, 1940/50-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Trädgårdsmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Stolar ett par, allmoge rokoko, 1800-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Parbord, 1900-tal
Parbord, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, England, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Väggskåp, 1800-tal
Väggskåp, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Soffbord, Albert Larsson, Alberts Tibro, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bänk, renässansstil, 18/1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par med fotpall, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Hörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1794
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skrivskåp, allmoge, 1800-tal
Skrivskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdssoffa och bord, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par samt bord, 1900-taletsa ndra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Sekretär, 1940-tal
Sekretär, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Nattduksbord ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Slagbord, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Karmstol, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Stol, rokoko, 1700-tal
Stol, rokoko, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skåp, allmoge, 1800-tal
Skåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK