Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1784
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Golvvikspegel, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Dockskåp, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Karmstol, Erik Kirkegaard, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Spegel, Oskariansk, 1800-talets slut
Final bid2,700 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, Howardmodell, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

Soffa, Howardmodell, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

Skåp, allmoge, Dalarna, daterat 1792
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK

Kista, allmoge, daterad 1826
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

Skänkskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Överskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Kontorsstol, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Soffbord, "Frisco", Folke Ohlson för Tingströms
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Sminkmöbel, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Stolar ett par, Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Skåp, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

Arkivskåp, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK

Vägghörnskåp, allmoge, barock, daterat 1788
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Matbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK

Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Bord, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Trädgårdsmöblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Stolar 5st, Leksandsmodell, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Väggskåp, barock, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Spegel, rokoko, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK

Spegel, 1800-talets senare del
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK

Skänk, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, Greaves and Thomas, England, 1960-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Barglob, 1900-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Golvspegel, "Roulette", Nybrofabriken, Fröseke, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Divan, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

464
Sminkmöbel, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK

521
Liten byrå, senbarock, 1700-tal
Final bid2,900 SEK
Est1,500 SEK

629
Spegel, empire, 1800-talets början
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

646
Spegel, empire, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK

780
Pall, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

Väggvitrinskåp, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Korgstol, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK