Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

1147
Samisk slöjd 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1148
Anatomiska modeller 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1149
Högtalare, Pathé, TSE, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Knivar 7st, J.Marttiini, Finland
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

1164
Ishink, Bodum
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Hattstock, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1179
Sytrådsmontrar 2st, Mölnlycke Garn, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est800 SEK

1184
Parti svenska sedlar
Final bid700 SEK
Est400 SEK

Bestickservisdelar 38st, "Ranka", Gense
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid600 SEK
Est800 SEK

Paraplyställ, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Urna i sten, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Nysilver 6 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1235
Knivar med slida 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1238
Fågelbur, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Vägghängare 2st, Dekorativ, Skogslunds Metallgjuteri
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Serveringsbrickor 3st, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1248
Flaskställ, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Fiskerullar 2st, Abu
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Flaskback, Falu Ångbryggeri, 1949
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Plast 7 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Sytrådsmonter, Chadwicks, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1296
Sytrådsmonter, "Clarks Anchor", 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1301
Friluftsserviser 4st, "Taffel", Sigvard Bernadotte för Husqvarna
Final bid900 SEK
Est800 SEK

1302
Käppställ med skål, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Butiksställ för rakblad, "Matador"
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Knapp- samt sytrådslåda, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Butiksställ, Prym, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Flaskback, Winborgs, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Serveringsbricka, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Bestickservisdelar, "Singoalla", Nilsjohan
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Skylt, Kunglig Hovleverantör, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Bestickuppsättning, "Kungsholm", Hallbergs
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Parti fällknivar, bl.a. Tyskland, Sheffield
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Nintendo Entertainment System
Est400 SEK

1362
Högtalare ett par, Sonab
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Mopedhjälmar 3st, bl.a. Svemo
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Båtmotor, Mariner 20
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Skivspelare, Lenco L-3866
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1368
Mässing 4 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1377
Plast 7 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Träskurna och bemålade hästar 9st
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Kabaretfat, Digsmed, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bordsmonter, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1390
Terrin med lock, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1394
Telefonväxel, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1395
Bestickservisdelar, Rose
Final bid600 SEK
Est400 SEK