Karmstolar 3st, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Rullklaffssekretär, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Resegarderob, Everwear, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Hatthylla, funkis, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Karmstolar ett par, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Kubbstol, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, art deco, 1930/40-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Hörnskåp, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Bord med fällskivor, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Bord, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Bordsskiva, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Stolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Tidskriftsställ, så kallad "Canterbury"
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Räcken 2st, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Arbetsmöbel,
Final bid400 SEK
Est800 SEK

1132
Soffa, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Hylla, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Spegel, 1800-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Sidobord, Ulla Christiansson för Karl Andersson & Söner
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK

1141
Soffbord, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Stolar 4st, Gärsnäs, 1994
Final bid100 SEK
Est800 SEK

1143
Bord 2st, England
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1144
Serveringsbord 3st, Englesson, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

1147
Bockbordsdelar, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

1153
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Kubbstolar för barn 2st, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bokhylla, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Spegel, gustaviansk stil, Claes Hultberg, Stockholm, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Pall, 1900-talets slut
Est500 SEK

Fåtöljer ett par, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Altanstolar ett par, Ashby Garden
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Bord med fällskivor, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Brasskärm, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Tavelställ, 1900-talets senare del
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1368
Vägghylla, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Bakbordsskiva, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Bord 2st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Fåtölj, "Skopa", Olle Gjerlöv-Knudsen och Torben Lind för IKEA
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1465
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK